Obecność Boża

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
W ROKU: W MOCY BOŻEGO DUCHA
wspólnoty „MIŁOSIERDZIE”

STYCZEŃ 2019

Pieśń na wystawienie Najświętszego Sakramentu

KAPŁAN
OBECNOŚĆ BOŻA

OSOBA 1
– spontaniczna modlitwa do Ducha Świętego
Pieśń: 4 Duchu Święty nie odchodź

OSOBA 2
MARYJA NIEPOKALANA MATKA JEZUSA. JEZUS – SŁOWO BOGA STAŁO SIĘ CIAŁEM, ZAMIESZKAŁ JAKO HOSTIA Z NAMI I PRZYCHODZI W KOMUNII ŚWIĘTEJ, ABY NAM DAĆ ŻYCIE
OBCOWANIE ŚWIĘTYCH – SIOSTRA FAUSTYNA
– spontaniczne wezwania do Maryi, św. Faustyny
Pieśń: 26 Mario czy już wiesz

OSOBA 3
Hostia – Promienie. Z dzienniczka s. Faustyny (por. Dz 336): „Kiedy Pan Jezus był wystawiony w Najświętszym Sakramencie, ujrzałam dwa promienie wychodzące z przenajświętszej Hostii, takie jakie są namalowane na tym obrazie: jeden czerwony, drugi blady. Odbijały się na każdej z sióstr.
Pieśń: 180 Cicha noc

OSOBA 4
(Por. Dz. 1047) „Nagle ujrzałam Pana Jezusa żywego na ołtarzu naszym w postaci, jak jest namalowany na obrazie ….. Jezus spojrzał z wielką łaskawością i radością .”
Dziękujemy Ci, Jezu za to, że Twoje miłosierne spojrzenie spoczywa na nas i na każdej osobie z parafii, na Twoich sługach: ks. Tomaszu, ks. Kamilu, ks. Mieczysławie
(Zapraszamy do modlitwy spontanicznej: podziękowania, prośby………… )
Pieśń: 187 Przybieżeli do Betlejem pasterze

OSOBA 5
(Por. Dz. 1407) „Dziś kiedy przyjmowałam Komunię św., zauważyłam żywą Hostię w kielichu, którą mi kapłan podał. Kiedy przyszłam na miejsce, zapytałam Pana: Dlaczego jedna żywa? Przecież jesteś tak samo pod wszystkimi postaciami żywy. — Odpowiedział mi Pan: Tak jest, pod wszystkimi postaciami jestem ten sam, ale nie wszystkie dusze przyjmują mnie z tak żywą wiarą jak ty, córko moja, i dlatego nie mogą tak działać w duszach ich jak w duszy twojej.”
Dziękujemy Ci, Panie za Twoją żywą obecność w naszych sercach. Ty podtrzymujesz nasze życie. Jesteśmy tu, bo Ty jesteś w nas i z nami.
Prosimy o dar żywej, charyzmatycznej wiary, która sprawia, że chodzimy w Twojej Obecności. Prosimy o taki dar modlitwy, abyśmy potrafili zawsze i wszędzie uzależniać nasze myśli, pragnienia i postępowanie od Ciebie.
(Zapraszamy do modlitwy spontanicznej: podziękowania, prośby………… )
Pieśń: 189 Wśród nocnej ciszy

OSOBA 6
(Por. Dz. 1822): „Dziś dusza moja pragnie w szczególny sposób okazać Jezusowi swą miłość. Kiedy wszedł Pan do mojego serca, rzuciłam się pod stopy Jego, jako pączek róży. (….) Widzisz, Jezu, w tym pączku róży całe moje serce ku Tobie; ale nie tylko w tej chwili, kiedy moje serce płonie żarem, ale wśród dnia dam Ci dowody swej miłości przez wierność łasce.”
Za przykładem siostry Faustyny wszystkie trudności i cierpienia, jakie nas spotykają szybko pochwyćmy, jak pączek róży, by go rzucić do stóp Jezusa. Nieważne, że ręka, a raczej serce krwawi.
W chwili ciszy ofiarujmy nasze cierpienia Panu Jezusowi na ołtarzu naszego serca…
Pieśń: 190 W żłobie leż
NOWENNA
Błogosławieństwo na zakończenie